KAYAK VE GELİŞİM KAMPI

Kartepe Kayak ve Gelişim Kampı   9-14 ve 15-17 yaş  

       Her çocuğun mutlaka ilgi duyduğu bir spor dalı vardır. Bazı çocuklar futbolu sever, bazıları voleybol, bazıları yüzme bazıları ise tenis. Sizin çocuğunuz ise kayak sporuna ilgi duyabilir ya da kış aylarında gittiniz tatillerde onu bu güzel spora siz yönlendirebilirsiz. Çocuğunuzun kayak sporu hakkında sorabileceği sorulara cevap verebilmeniz ve bu spora başlamadan önce gerekli malzemeler konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız bu yazıda, aradığınız tüm soruların cevaplarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

kayak4.Jpeg

Kayak Sporunun Tarihçesi

       Kayak sporunun, ilk insanların karda ve buzda avlanırken çim kayağı kullanmalarıyla MÖ 3000 yıllarında ortaya çıkmıştır. Daha sonra 1860’da kayak kullanımını kolaylaştıracak etkili bir kayak kayışı geliştirilmiş ve böylece kayak sporu gelişmeye başlamıştır. Ülkemizde ise kayak sporunun gelişme evreleri tarihsel gelişim sıralamasına göre aşağıdaki gibidir.

1927: Cumhuriyet döneminde askeri amaçlı olarak ülkemizde faaliyet gösteren kayak sporu için Eğridir Dağcılık Talimgâhı’nda kayak bölükleri oluşturulmuştur.

1930: Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü ve Ziraat Yüksek Mektebi’nde başlatılan faaliyetler ile kayak sporu ilk kez sivilleşmiştir.

 

1933: Galatasaray Lisesi’nde görevli bir grup, ilk kez Uludağ’a giderek kayak yapmaya başlamıştır, halkevlerinin spor kolları Uludağ, Elmadağ ve Palandöken’de kayak faaliyetlerine başlamıştır.

1936: Türk Kayak Milli Takımı ilk kez, Almanya’da yapılan olimpiyat oyunlarına katılmıştır.

1936: Dağcılık ve Kış Sporları Federasyonu kurulmuş, kayak sporu bu federasyon altında sürdürülmeye başlanmıştır.

1968: Kayak sporu, Dağcılık ve Kış Sporları Federasyonu’ndan ayrılarak bağımsız olarak sürdürülmeye başlanmıştır.

1986: Kayak sporu, Türkiye Buz Pateni ve Kış Sporları Federasyonu adı altında sürdürülmeye başlanmıştır.

1990: Türkiye Kayak Federasyonu kurulmuştur.

Gelişim Kampı

Kayak Çocuk
Teleferik

Çocuklarımız 6 gün boyunca birçok eğitime katılarak , kendini geliştirme , bilinçli bir şekilde ne yapmak istediğine, kim olmak istediğine karar verme fırsatı bulacaklar. Sağlık , Kariyer, İlişkiler, Maddi Hayat konularında doğru adım atmayı uygulamalı olarak öğrenecekler. Kamp sonunda birçok farklı nesne, olay, durum ve konu hakkında bilgi sahibi olup hayatlarının devamında neler yapmak istediklerini keşfedecekler. Belki de ilk kez kendilerini tanıma fırsatı bularak hiç deneyimlemedikleri duyguları tanıyacaklar.

Kamp Hakkında

• Kartepenin harika doğası içinde 6 günlük benzersiz bir deneyim 
• Kamp için özel olarak düzenlenen tesisler ve spor alanları 
• Birçok farklı spor, sanat, doğa ve eğlenceli kamp aktivitesi 
• Uzman eğitmen kadrosu, her  3 kampçı için görevli 1 eğitmen 
• Kampta 24 saat görevli doktor ve hemşire
• Eğitim malzemeleri, ödüller ve kamp fotoğraflarının bulunduğu usb bellekli bileklikler, en önemlisi bolca gülen yüzler...

Çocuklarımızın özgüvenlerini arttırıcı, onlara rekabet duygularını aşılayan farklı yarışma ve etkinlikle eğlencenin yanında eğitimlerine de katkı sağlayacağız

Uzman eğitim kadromuz ile satrançtan darta, kaligrafiden matematiğe bir çok farklı alanda oyunlar ve eğitimlerle vakitlerini sıkılmadan kaliteli bir şekilde geçirme imkanları olacak

Her 3 çocuğumuz ile 1 eğitmen ilgilenmesinin yanında çocuklarımızın sağlık ve güvenlikleri için uzman korumalar ve kamp doktorumuz  24 saat hazır bulunacaktır.